Dostępna jest również oferta promocyjna – Bilet Rodzinny – na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Podróżując zatem w grupie od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego. Polskie prawo szczegółowo określa warunki przyznawania zniżek w PKP dzieciom i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnościami. Ulgi obejmują różne grupy wiekowe, począwszy od bezpłatnych przejazdów dla najmłodszych, po ulgi dla dzieci i młodzieży uwzględniane na podstawie różnych kryteriów. Poniżej opisujemy szczegółowo wszystkie zniżki dla dzieci w PKP.
Taniej z Bliskimi – do kiedy i jak kupić
- Wśród osób kwalifikujących się do tej oferty znajdują się między innymi małżonkowie, rodzice z dziećmi, rodzeństwo czy osoby w związku partnerskim.
- Bilet Rodzinny można kupić dokładnie na takiej samej zasadzie co “Taniej z Bliskim”, a więc wybierając go w systemie internetowym PKP Intercity.
- Oferta „Taniej z bliskimi” została wprowadzona 1 lipca 2022 r.
- W zajęcia związane z ofertą “Taniej z bliskimi nie mają ściśle określonej daty wygaśnięcia“, co oznacza, że warto obserwować bieżące informacje publikowane przez przewoźnika.
- Podróżowanie koleją to nie tylko wygoda i szybkość przemieszczania się.
Dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (do momentu rozpoczęcia obowiązkowego przygotowania przedszkolnego) przewidziano ulgi w wysokości 37% dla biletów jednorazowych. Konieczne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Ustawa przewiduje także ulgę 78% dla żołnierzy niezawodowych. Mogą z niej skorzystać osoby odbywające w danym momencie ćwiczenia związane niezawodową służbę wojskową (np. szkolenia WOT lub aktywnej rezerwy). W tym przypadku potwierdzeniem ulgi jest aktualny wpis w książeczce wojskowej.
Hrubieszów: Powiat nie dofinansuje pociągów regionalnych do …
Osoby niepełnosprawne, niewidome i ich opiekunów, kombatantów, rodziny z Kartą Dużej Rodziny czy funkcjonariuszy niektórych służb. Podróżowanie koleją to nie tylko wygoda i szybkość przemieszczania się. To także możliwość korzystania z różnorodnych zniżek oferowanych przez Polskie Koleje Państwowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jakie rodzaje ulg są dostępne w PKP i kto może z nich skorzystać.
Czy istnieje zniżka PKP dla dzieci?
Pasażerowie, którzy planują podróże w większym gronie mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co istotne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.
Co ważne, promocja nie ma ściśle określonego terminu zakończenia, dlatego warto regularnie odwiedzać strony PKP, aby być na bieżąco. Nowa, ogólnodostępna oferta PKP Intercity obowiązuje od 1 lipca br. Taniej z Bliskimi obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.
“Odkrywaj i zwiedzaj: co warto zobaczyć w Amsterdamie i jego okolicach”
Z narodowym przewoźnikiem w przystępnych cenach podróżują także seniorzy. Bilet Seniora to stała oferta tańszych przejazdów dla każdego, kto ukończył 60 rok życia. Zniżka 30% obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1.
Zniżki przysługują także dzieciom i młodzieży dotkniętym inwalidztwem lub niepełnosprawnością do ukończenia 24 roku życia. W tym przypadku zniżki dla tej grupy są znaczące, gdyż wynoszą 78% zarówno dla biletów jednorazowych, jak Aktualizacja rynku Dolar do 4-tygodniowych minimów i miesięcznych imiennych. Jednak dotyczą one wyłącznie przejazdów z miejsca zamieszkania lub pobytu do właściwej placówki szkolnej, wychowawczej czy leczniczej. Taniej z Bliskimi PKP to świetny sposób, aby uzyskać dostęp do tańszych biletów na podróże kolejowe.
To jedyna taka wyspa na Ziemi. Wycieczkę po Islandii zapamiętasz do końca życia
Jeżeli dzieci będzie więcej, BlackRock bije szacunki zysku jako aktywa puchnie prawie $7 000 000 000 000 łączna zniżka na całą grupę może wynieść nawet 45%. Im większa grupa, tym większe zniżki, co może okazać się niezwykle korzystne dla przyjaciół, rodzin czy znajomych, którzy planują wspólne podróże. To opcja, która spodoba się zwłaszcza tym, którzy podróżują w grupie — od dwóch do sześciu osób. Przejazd tym samym pociągiem TLK lub IC w wagonie tej samej klasy w relacji krajowej będzie w takich okolicznościach tańszy aż o 30 proc.
Warunkiem jest zgłoszenie się po bilet na dziecko 100% w kasie biletowej, a w czasie kontroli okazanie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka. Budowa nowej infrastruktury linii RailBaltica (odcinek Białystok – Ełk – Suwałki) pozwoli na włączenie w siatkę połączeń dalekobieżnych relacji Suwałki – Ełk – Olsztyn – Trójmiasto. Dzięki temu rozwinięta zostanie też oferta połączeń w relacji Warszawa – Białystok – Ełk – Giżycko.
W tej ofercie każdy z członków grupy również otrzymuje 30% zniżki na bilet. Od 1 lipca podróże koleją z rodziną lub grupą przyjaciół będą jeszcze tańsze. Taniej z Bliskimi to nowa oferta przygotowana specjalnie dla rodzin i niewielkich grup od 2 do 6 osób. Chcąc skorzystać z tej oferty, przy kupowaniu biletu przez oficjalną stronę internetową PKP Intercity — w sposób przedstawiony na zamieszczonym zdjęciu — należy zaznaczyć opcję “Taniej z Bliskimi”. W ten sposób bilet można nabyć od 30 do nawet jednego dnia przed podróżą.
Taniej z Bliskimi to program lojalnościowy PKP, dzięki któremu można zaoszczędzić na biletach kolejowych. Aby skorzystać z programu, należy zarejestrować się na stronie internetowej i wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów. Po rejestracji otrzymasz kartę, którą należy 7 Sprzedawców Black Friday do inwestowania w tej chwili: strateg aktywować przed pierwszym użyciem.
Bilet Rodzinny można kupić dokładnie na takiej samej zasadzie co “Taniej z Bliskim”, a więc wybierając go w systemie internetowym PKP Intercity. Program Taniej z Bliskimi oferuje wiele różnych opcji płatności, w tym płatności online kartą debetową lub kredytową, przelew bankowy, płatność gotówką w kasie lub w sklepach partnerskich. Wybierz opcję płatności, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz zarezerwować miejsce za pomocą dokładnego wyboru miejsca z mapy lub wybrać je z listy dostępnych miejsc.
- Emeryci i renciści, bez względu na wiek mają także prawo do dwóch przejazdów w roku z ulgą ustawową 37% w 2.
- Chcąc skorzystać z tej oferty, przy kupowaniu biletu przez oficjalną stronę internetową PKP Intercity — w sposób przedstawiony na zamieszczonym zdjęciu — należy zaznaczyć opcję “Taniej z Bliskimi”.
- Taniej z Bliskimi obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.
PKP zmienia zasady „Taniej z Bliskimi”. Bilety trzeba kupić wcześniej
Na bezpłatny przejazd pociągami mogą liczyć Żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz wojskowych organów porządkowych. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest odbycie przejazdu w trakcie służby. Potwierdzeniem tego faktu powinna być legitymacja Żardarmerii, książeczka wojskowa z odpowiednim wpisem lub zaświadczenie dowódcy jednostki o wykonywanych czynnościach służbowych.
W ramach oferty Taniej z Bliskimi na jednym bilecie może podróżować nawet 6 osób. Wcześniejsze planowanie podróży umożliwi pełniejszy dostęp do miejsc i wybór odpowiedniej konfiguracji przejazdu dla podróżnych korzystających z oferty Taniej z Bliskimi. Co ważne, wszystkie pozostałe zasady funkcjonowania oferty pozostają bez zmian.
Aby skorzystać z oferty, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Początkowo, aby skorzystać z promocji, wystarczało kupić bilet najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem. PKP Intercity wprowadziło zmianę, zgodnie z którą bilety w ramach oferty należało kupić najpóźniej na trzy dni przed odjazdem. Wówczas przewoźnik tłumaczył zmianę koniecznością zwiększenia efektywności wykorzystania taboru i zachęcenia do wcześniejszego planowania podróży. Dzięki temu każdy z pasażerów otrzyma rabat w wysokości 30 proc. W ocenie państwowej spółki zamawianie grupowych biletów na ostatnią chwilę miało wpływ na punktualność pociągów.
Na podobnej zasadzie co oferta “Taniej z Bliskimi”, działa Bilet Rodzinny. Korzystając z niej, podróżującym również przysługuje zarówno 30-procentowa zniżka, jak i ulga ustawowa. Różnica polega na tym, że grupa może liczyć maksymalnie pięć osób, a jedna z nich musi być dzieckiem, które nie ukończyło 16. Ponadto promocja dotyczy wyłącznie pociągów EIP i EIC z miejscami siedzącymi. Od tego tygodnia trzeba pilnować trzydniowego wyprzedzenia – w przeciwnym razie zniżka w wysokości 30 proc.